ę nobla z fizyki w roku 1921.
Nikt wtedy nie przypuszczał, że z tego powodu będzie się budować panele słoneczne na całym świecie.
Paradoksalnie wśród wszystkich dzieł Einsteina zjawisko fotoelektryczne zdawało się być najmniej znaczące.
Był to czas wielkich przełomów w nauce. Nikt nie wiedział jakie zastosowania w przyszłości będą miały liczne nowe odkrycia z zakresu fizyki.
Dzisiejsze solary wykorzystują to co objaśnione zostało przez Alberta. Światło słoneczne padając na pewne materiały jest w stanie wybić elektrony walencyjne z atomów. A przepływ elektronów to nic innego jak prąd elektryczny.
Nie w każdym materiale da się ujarzmić energię słoneczną ale świetnie w tym się sprawdzają metale i półprzewodniki. To właśnie technologia półprzewodnikowa jest podstawą fotowoltaiki.
Te same mikro kryształy, które zrewolucjonizowały elektronikę i informatykę są podstawą nowoczesnej energetyki.
Energia z natury.
Obecnie człowiek zwraca coraz większą uwagę na środowisko, w którym żyje. W modzie jest ekologia, zdrowy tryb życia, słowem natura. Chcemy być zdrowi i naturalni. Źródła tradycyjnej energii nie wpisują się już w ten obraz.
Wykorzystywanie naturalnych źródeł energii jest nie tylko modne, ale więcej, jest oszczędne! Na panele słoneczne, solary czy fotowoltaikę decyduje się coraz więcej osób i obserwując sytuację, można stwierdzić, że trend ten jest coraz popularniejszy. To bardzo cieszy.
Słońce to olbrzymia siła i moc, którą możemy wykorzystać dla naszych potrzeb. Włożone nakłady finansowe zwracają się bardzo szybko, a korzyści płynące z zamontowanych urządzeń trwają latami i cieszą. Dzięki zaoszczędzonym środkom możemy realizować swoje pasje i pasje swoich bliskich. Dodatkowo mamy świadomość, że robimy co w naszej mocy, aby zachować naszą planetę jak najpiękniejszą.
Panele słoneczne, solary czy fotowoltaika to obecnie wyraz nowoczesności - to symbol człowieka światowego, który dba o siebie i innych!
Niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynamy
Obecnie istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które możemy z powodzeniem zastosować w swoim domu. Niezależnie od tego czy dopiero rozpoczynamy budowę czy zabieramy się za remont budynku, w którym mieszkamy od lat dobrze jest zapoznać się z coraz nowszymi i ciekawszymi możliwościami, jakie ciągle pojawiają się w architekturze.
Niektóre rozwiązania, pozwalają na obniżenie comiesięcznych opłat, a dodatkowo wpływają korzystnie na środowisko. Fotowoltaika, czyli przetwarzanie energii pochodzącej ze światła słonecznego w energię elektryczną jest stosunkowo nową, jednak również coraz lepiej znaną dziedziną nauki. Solary, czyli tak zwane kolektory słoneczne, które zazwyczaj montuje się na dachu budynku, pobierają energię ze światła słonecznego i przekazują do naszego użytku przetworzoną już na energię elektryczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po zainwestowaniu w panele słoneczne, jesteśmy w stanie mocno obniżyć opłaty za zużycie energii elektrycznej. Możemy być także pewni, że nie rezygnując z własnego komfortu, korzystamy z ekologicznego rozwiązania.
Panele słoneczne to jedno z ogniw
Pozyskiwanie energii słonecznej oraz wykorzystywanie jej w życiu codziennym, stało się coraz bardziej powszechnym działaniem, mającym na celu zmniejszenie kosztów utrzymania, jak również poprawę ekologii. Działem, który zajmuje się tego rodzaju przetwórstwem jest fotowoltaika. Na czym polega proces przetwarzania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Jak zamontować odpowiedni system paneli słonecznych? Czy solary słoneczne są opłacalne? Zalety i wady nowoczesnego systemu.
Fotowoltaika to dział nauki zajmującym się przetwarzaniem energii słonecznej pochodzącej z promieni świetlnych na energię elektryczną wykorzystywaną przy codziennych czynnościach domowych czy biurowych. Proces ten dostarcza mieszkańcom i pracownikom prąd, który można powszechnie wykorzystać.
Panele słoneczne to jedno z ogniw instalacji fotowoltaicznej, dzięki której możliwe jest odebranie i przekształcenie energii. Umiejscowione one powinny być na dachu budynku lub specjalnie przygotowanej konstrukcji, w pozycji pochyłej - ułatwia to dostęp światła to przekaźników.
Solary słoneczne przede wszystkim są oszczędne w utrzymaniu, ekonomiczne, wysoce ekologiczne, jak również trwałe i bezinwazyjne. Jedyną wadą instalacji jest drogi pierwotny koszt zakupu i montażu.